wyszukiwanie zaawansowane
» » Maszyny budowlane

Zmiana języka

PolskiAngielski

Waluta

Kategorie

Kontakt

 • PAJM
 • E-mail:sklep@pajm.pl
 • TelefonRadom sklep / wysyłki:+48 (48)3314420 wew. 21
  Komórkowy: +48 885886655
  Właściciel - Sprzedaż hurtowa Paweł Kaźmierczak: +48 601053352
  Radom serwis, wypożyczalnia: +48 (48)3314420 wew. 22
  Komórkowy: +48 669777799
  E-mail: serwis@pajm.pl
  Oddział Wierzbica
  sklep, serwis, wypożyczalnia:
  +48 (48)6181927
  Komórkowy: +48 603080836
 • FaxRadom +48 (48)3314420 wew. 21
 • Godziny działania sklepuRadom: Pon-piąt 8-17
  Sobota 9-14 Oddział Wierzbica: Pon-piąt 7-18
  Sobota 8-14

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Systemy płatności

 • PayPal
 • Przelewy24
 • Sandander Consumer
 • Autoryzowany dealer
 • Darmowa dostawa
01
0

Aktualności

Super promocje

Maszyny budowlane

Podkategorie
 • Agregaty prądotwórcze
  Agregaty prądotwórcze

  PAJM DORADZA:
  Szanowny Kliencie, postaramy się, pomóc Ci, we właściwym doborze agregatu prądotwórczego, jeśli po przeczytaniu poniżej lektury, będziesz miał jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu, nasz wykwalifikowany personel postara Ci się pomóc.
  Jeśli znalazłeś produkt który mamy w ofercie w niższej cenie, zapraszamy do kontaktu, postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom cenowym.

  Agregat prądotwórczy to zespół silnika+prądnicy do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej i zasilania innych urządzeń.
  Jest to bezpośrednie źródło prądu mogące awaryjnie zasilać urządzenie, gdziekolwiek tego potrzebujesz.
  Poniżej postaramy się wytłumaczyć, czym się należy kierować przy doborze agregatu prądotwórczego, dzieląc te zagadnienia na podstawowe:
  1) Prądnica (typ, stabilizacja, moc, stopień ochrony IP)
  2) Silnik
  3) Budowa
  4) Dobór
  5) Podsumowanie

  1) PRĄDNICA:
  TYP:
  Wyróżniamy kilka podstawowych typów prądnic, klasyfikowanych ze względu na wytwarzane napięcie i sposób jej napędzania.


  a) 230V - Najczęściej stosowane prądnice zasilane silnikami benzynowymi, i rzadko kiedy silnikami diesla. Prądnice jednofazowe umożliwiają zasilanie najpopularniejszych odbiorników na napięcie 230 V. Do zasilania odbiorników czułych na jakość prądu zasilania np. telewizorów LCD, laptopów, wzmacniaczy itp. dedykowane są agregaty wyposażone w stabilizację napięcia (inwerter, cyklokonwerter lub wszystkie wersje AVR). Wersje agregatów ze stabilizacją napięcia kondensatorową, zasilają  najczęściej elektronarzędzia oraz odbiorniki nie wymagające wysokiej jakości napięcia zasilania.

  b) 230/400V - Prądnice które pozwalają podłączać urządzenia, 230V, jak również 400V (tzw. siłowe), zasilane silnikami benzynowymi, silnikami diesla, oraz na wałek odbioru mocy WOM (tzw. prądnica/agregat rolniczy) Agregaty wyposażone w stabilizację napięcia AVR dedykowane są do zasilania odbiorników czułych na jakość prądu zasilania. Prądnice trójfazowe są niezbędne do zasilania odbiorników zaprojektowanych do odbioru mocy
  trójfazowej. Odbiorniki te mają 5-bolcowe wtyczki ( 3 fazy, neutralny – N, ochrona – PE ) w odróżnieniu od odbiorników jednofazowych, które mają 3-bolcowe wtyczki ( faza, neutralny – N, ochrona – PE ). Odbiorniki trójfazowe potrzebują zazwyczaj więcej mocy podczas uruchamiania,niż odbiorniki jednofazowe. Przykładami takich odbiorników są kompresory, narzędzia przemysłowe, urządzenia do robót drogowych,pompy wysokociśnieniowe.

  c) 230/400V z modułem spawalniczym - Prądnice które pozwalają podłączać urządzenia, 230V, jak również 400V (tzw. siłowe), ale dodatkowo wyposażone w moduł spawarki, zasilane silnikami benzynowymi, silnikami diesla.

  d) Z automatycznym startem - Prądnice które mogą służyć jako niezależny układ zasilania rezerwowego. Agregaty z automatycznym startem - samoczynnie załączają się przy zaniku napięcia w sieci oraz wyłączają podczas powrotu napięcia. Zapewniają ciągłe zasilanie wybranych odbiorników bez interwencji użytkownika.
  Automatyczny start realizowany jest za pomocą odpowiednio zaprogramowanego i indywidualnie testowanego panelu automatyki.Nad prawidłową pracą układu czuwa sterownik automatyki analizujący parametry sieci przez całą dobę. Podczas dokonywania wyboru agregatu mającego stanowić na późniejszym etapie zasilanie awaryjne domu czy biura należy pamiętać, że zautomatyzować można tylko agregaty posiadające elektryczny starter i automatyczne ssanie. Pozostałe agregaty będą wymagały działania operatora w celu uruchomienia i zatrzymania agregatu.W obu przypadkach instalację agregatu powinien przeprowadzić wykwalifikowany elektryk. Zespoły prądotwórcze w których ma zostać zamontowana automatyka są odpowiednio z nią zestrajane, więc tego typu zamówienia są realizowane w terminie ok.2 tygodni.

  STABILIZACJA:
  Oprócz zastosowanego w agregacie prądotwórczym silnika, nie mniej ważna, a wręcz ważniejsza jest prądnica oraz użyty w niej typ stabilizacji prądnicy.
  Wyróżniamy kilka podstawowych typów stabilizacji zastosowanych w prądnicach agregatów prądotwórczych
  .
  a) Stabilizacja kondensatorowa/transformatorowa - Agregat w którym zastosowano prądnicę, z takim rodzajem stabilizacji, może być stosowany w urządzeniach w których nie zastosowano skomplikowanej elektroniki, np. prostych elektronarzędziach, stąd też na agregaty z tego rodzaju stabilizacją mówi się budowlane.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 200-260V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia. Może się zdarzyć,że agregat z dobrej jakości prądnicą, będzie miał lepsze parametry napięcia (mniejsze jego skoki) niż agregat, z systemem stabilizacji AVR, ale z gorszej jakości prądnicą.
  W żaden sposób nie wpływa na działanie podłączanych urządzeń, ale może mieć wpływ na ich żywotność.
  Szanowny Kliencie zwróć uwagę, że napięcie które masz w Swojej sieci, też rzadko kiedy ma deklarowany parametr 230V

  b) Stabilizacja AVR (Automatyczny Stabilizator Napięcia) - Agregat w którym zastosowano prądnicę, z takim rodzajem stabilizacji, w sposób ciągły monitoruje i reguluje parametry napięcia wyjściowego.
  Pozwala osiągnąć lepszą stabilność napięcia. Dzięki temu napięcie wyjściowe ma regularny przebieg i w mniejszym stopniu zależy od wielkości obciążenia. Zastosowana technologia w znaczący sposób poprawia działanie oraz czas pracy odbiorników o charakterze indukcyjnym.
  Można podłączać urządzenia elektroniczne, ale nie zaleca się takich, w których zastosowano bardzo skomplikowaną elektronikę. Agregat z taką prądnicą, jest najczęściej stosowany do zasilania awaryjnego gospodarstw domowych.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 215-245V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia.

  c) Stabilizacja D-AVR (Cyfrowy Automatyczny Stabilizator Napięcia) - Bardziej zaawansowany system stabilizacji napięcia od AVR, znacznie szybciej i efektywniej stabilizuje parametry wyjściowe napięcia i częstotliwości. Dzięki temu można podłączać do niego bardziej skomplikowane urządzenia elektroniczne.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 220-240V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia.

  d) Stabilizacja i-AVR (Inteligentny Automatyczny Stabilizator Napięcia) - Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji napięcia od AVR, w sposób ciągły kontroluje prędkość obrotową silnika oraz parametry wyjściowe napięcia i częstotliwości. Dzięki temu efektywność działania stabilizatora i-AVR porównywalna jest do technologii inwerterowej.
  Zastosowanie i-AVR pozwala na wydłużenie czasu pracy agregatu, zmniejszenie zużycia paliwa oraz redukcję emisji CO2. Agregaty wyposażone w i-AVR spełniają najostrzejsze normy dotyczące ochrony środowiska.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 220-240V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia.

  e) Stabilizacja Cyklokonwekter - Opatentowana przez Hondę technologia cyklokonwerterowa oparta jest na technologii inwerterowej, ale stosuje uproszczony układ elektronicznej kontroli napięcia. Agregaty wyposażone w stabilizację cyklokonwerterową są kompaktowe, lekkie i generują energię elektryczną o lepszych parametrach niż agregaty z AVR. Napięcie i częstotliwość w nieznacznym stopniu powiązane są z prędkością obrotową silnika. Agregaty te są idealne do zastosowań zarówno przemysłowych, jak i hobbystycznych.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 220-240V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia.

  f) Stabilizacja Inwertorowa - Najbardziej zaawansowana technologia stabilizacji prądnicy. Agregaty te generują wysokiej jakości energię elektryczną, która nie zależy od prędkości obrotowej silnika. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwoliło uzyskać produkty kompaktowe, w których prądnica jest prawie o połowę mniejsza, niż w tradycyjnych agregatach. Idealne do zasilania odbiorników elektronicznych bardzo czułych na jakość parametrów źródła zasilania, takich jak komputery, wzmacniacze, telewizory plazmowe, monitory. Inwerter dostarcza energię elektryczną optymalną dla odbiorników o charakterze indukcyjnym i elektronicznych, zapewniając ich trwałość oraz wydajną pracę.Agregaty inwerterowe oferują także wiele innych korzyści: niższy poziom hałasu, mniejszą wagę i niższe zużycie paliwa w porównaniu z tradycyjnymi modelami agregatów.
  Jako jedne pozwalają na łączenie mocy 2 agregatów, wystarczy 2 takie same agregaty połączyć za pomocą przewodu do synchronizacji.
  Mówiąc obrazowo, napięcie w agregacie z tym typem stabilizacji, może mieć wahania wytwarzanego napięcia w zakresie np. 225-235V, im lepsza jakościowo prądnica, tym mniejsze wahania napięcia. Bardzo często agregaty z taką stabilizacją oferują lepszą jakościowo charakterystykę napięcia niż ten który mamy w sieci.

  MOC:
  Na tabliczkach znamionowych, i w materiałach informacyjnych, producenci podają najczęściej 2 moce zespołów prądotwórczych:
  a) Moc maksymalna - to moc, którą agregat może generować przez krótki okres czasu.
  W przypadku agregatów renomowanych producentów, zakłada się że moc ta może nawet zostać, w bardzo krótkim okresie czasu ok 5 sekund, przekroczona o 10%, bez ryzyka uszkodzenia prądnicy.
  Prądnice renomowanych producentów - nie chińskie, mają zabezpieczenie przeciwzwarciowe, ale nie przeciążeniowe, dlatego też taki zespół prądotwórczy uda się przeciążyć.
  Zespoły prądotwórcze tzw. chińskie mają i to i to zabezpieczenie, więc nie ma możliwości jego przeciążenia, jest to dobre dla żywotności agregatu prądotwórczego, ale nie koniecznie dla użytkownika, dlatego też częstą sytuacją, jest taka, że np. na agregacie chińskim mimo spełnienia parametrów w k.W nie udaje się uruchomić betoniarki, bo są one wyposażone w silniki indukcyjne.
  Wynika to z tego, że tanich prądnicach, często stosowane są uzwojenia aluminiowe (najczęściej uzwojenia w nich są malowane, żeby wyglądały na miedziane), a więc mniej odporne na przegrzanie i dlatego producenci je tak mocno zabezpieczają. W prądnicach dobrych jakościowo takie sytuacje się nie zdarzają.
  Równocześnie producenci różnie podają ten parametr, jedni w kVA, inni w kW, poszukując agregatu musisz Drogi Kliencie zwrócić na ten "drobny" szczegół uwagę.
  Ponieważ 1kVA=0,8kW, a w drugą stronę 1kW=1,25kVA
  *
  *Moc agregatów prądotwórczych wyrażona w (KVA) jest mocą "pozorną", a moc użyteczną (kW) otrzymujemy mnożąc moc pozorną przez współczynnik mocy zazwyczaj równy ok. 0,8 (dla agregatów trójfazowych)

  b) Moc znamionowa - to moc, z którą agregat może pracować ciągle, bez przerwy. Zwykle jest to 90% mocy maksymalnej. Ogólnie rzecz biorąc – moc znamionowa określa, czy agregat prądotwórczy będzie odpowiedni do ciągłego zasilania odbiorników.

  STOPIEŃ OCHRONY:
  Najczęściej spotykane to:
  a) IP23 czyli standardowy stopień ochrony prądnicy, W prądnicy z serii IP23, powietrze chłodzące przedmuchiwane jest przez środek urządzenia. Zapewniona jest ochrona przed przypadkowym dotykiem palcem oraz kroplami wody, padającymi pod kątem nie większym niż 60° od pionu.

  b) IP54 podwyższony stopień ochronności prądnicy, a więc jest możliwość stosowania takiej prądnicy w warunkach zwiększonej wilgotności.Prądnica IP54 ma nieprzewietrzane uzwojenia, a nadmiar ciepła odbierany jest przez użebrowaną zewnętrzną część korpusu. Zabezpieczona jest przed wnikaniem pyłu w ilościach, zakłócających pracę urządzenia oraz kroplami wody, padającymi ze wszystkich stron (deszcz).
  Technologia IP54 zapewnia większe bezpieczeństwo użytkownika i pozwala na prace w trudnych warunkach zewnętrznych.

  2) SILNIK:
  W zespołach prądotwórczych głównie zastosowane są silniki:
  a) 2-Suwowe - Benzynowe silniki 2-suwowe na mieszankę olejowo-paliwową z paliwem PB95, występują najczęściej w małych agregatach prądotwórczych do 1k.W., lub produkcjach starego typu.

  b) 4-suwowe - Benzynowe silniki 4-suwowe, to najczęściej stosowane w agregatach prądotwórczych, silniki na paliwo PB95 "czyste", w których olej silnikowy jest zalewany do miski olejowej, i wymieniany co pewien okres roboczo godzin, lub/i czasowy. Producenci w instrukcjach obsługi szczegółowo podają okresy wymian oleju. Sposób obsługi (przeglądów) jest podobny do obsługi samochodu.

  c) Diesel - Dieslowskie silniki, na paliwo ON, stosowane głównie w dużych zabudowanych agregatach prądotwórczych, ale nie tylko, w przypadku dużych zespołów prądotwórczych ich zaletą jest niskie spalanie, i duża moc, silniki benzynowe, nie są w stanie zapewnić tak optymalnych parametrów. Ale stosowane w małych agregatach prądotwórczych, już nie zapewniają tak dużej oszczędności na spalaniu, w stosunku do większej ceny, jaką trzeba zapłacić za mały agregat prądotwórczy z silnikiem diesla. Spalanie w małych agregacie z silnikiem diesla będzie tylko o ok. 20% niższe, niż w agregacie o podobnych parametrach z silnikiem benzynowym.

  d) WOM - Prądnice zasilane z wałka odbioru mocy WOM, tzw, agregaty rolnicze.

  e) Inne - ponieważ konstruktorzy cały czas pracują nad innymi źródłami zasilania, zaczynają się pojawiać zespoły prądotwórcze zasilane np. nabojami wodorowymi, ale technologia ta jest na obecną chwilę na tyle droga w zakupie i eksploatacji, że prawie niewidoczna na rynku, ale może kiedyś.... 

  3) BUDOWA:
  Zespoły prądotwórcze rozróżniamy również ze względu na typ budowy:
  a) Ramowa - Najczęściej spotykana budowa zespołów prądotwórczych, są to zespoły prądotwórcze (silnik+prądnica), obudowane konstrukcją ramową, której połączenie z zespołem stanowią gumowe, lub gumowo metalowe amortyzatory. Agregaty te traktowane są jako agregaty przenośne, ale często ze względu na dużą wagę, która może występować, istnieje możliwość zastosowania zestawu transportowego, w celu łatwiejszego ich przemieszczania.

  b) Walizkowe - Małe przenośne agregaty prądotwórcze tzw. turystyczne. Bardzo często, świetnie wyciszone, o doskonałych parametrach. Doskonałym przykładem takiego agregatu jest EU20i HONDY.

  c) Zabudowane - Najczęściej duże zespoły prądotwórcze do zasilania awaryjnego całych domów, szpitali, zakładów produkcyjnych itp, w zależności od mocy zastosowanej prądnicy.

  4) DOBÓR:
  W przypadku zakupu agregatu prądotwórczego, bardzo ważny jest jego właściwy dobór, bo nikt nie chce mieć urządzenia, które nie będzie mogło mu służyć. Najpierw musimy wiedzieć czy chcemy podłączyć urządzenia o napięciu tylko 230V, czy również 400V
  Jeśli już to ustaliliśmy musimy przeliczyć zapotrzebowanie naszych urządzeń.
  Ponieważ urządzenia mają różny pobór w zależności od ich typu, będziemy musieli wszystko spisać i dokładnie wyliczyć.
  A jak to wyliczyć przedstawiamy poniżej:
  1) Urządzenia wyposażone w silniki elektryczne.
  a) Połączone w trójkąt – moc agregatu co najmniej 6 razy większa od mocy znamionowej urządzenia
  b) Połączone w gwiazdę / trójkąt (softstart) – moc agregatu co najmniej 3 razy większa od mocy znamionowej urządzenia
  c) Z falownikiem – moc agregatu co najmniej 1,5 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  d) Komutatorowe (elektronarzędzia) – moc agregatu co najmniej 1,2 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  2) Urządzenia grzewcze.
  Moc agregatu co najmniej 1,2 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  3)Oświetlenie
  a) Żarowe – moc agregatu co najmniej 1,2 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  c) Sodowe – moc agregatu co najmniej 5 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  4) UPS - Zasilacz awaryjny
  Moc agregatu co najmniej 1,7 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.
  5) Urządzenia elektroniczne
  Moc agregatu co najmniej 1,2 razy większa od mocy znamionowej urządzenia.

  UWAGA !!!
  W celu dokładnego doboru agregatu do odbiornika należy dokonać pomiarów elektrycznych w momencie rozruchu urządzenia.
  Podawane dane techniczne agregatów określone są dla wysokości 0 m n.p.m., temperatury otoczenia 20 st. C i wilgotności względnej 60%.
  W przypadku pracy w gorszych warunkach osiągi agregatu ulegają obniżeniu:
  Wysokość – spadek sprawności o 1% co 100m
  Temperatura – spadek sprawności o 2% co 5 st. C

  Poniżej przedstawiamy przykładowe zestawienie urządzeń które chcielibyśmy podłączyć, i wynik, przedstawiający jakiej mocy agregat powinniśmy zakupić. Pamiętajmy, że jeśli chcemy zabezpieczyć nasze gospodarstwo domowe, na wypadek zaniku prądu, możemy się ograniczyć do podłączenia urządzeń które są nam niezbędne do przeżycia w przypadku zaniku prądu w sieci.
  Jeśli chcielibyśmy podłączyć:
  a) Telewizor który na tabliczce znamionowej ma podane 600wat, musimy policzyć jego zapotrzebowanie 0,6x1,2=0,72kW
  b) Czajnik elektryczny który na tabliczce znamionowej ma podane 2000wat, musimy policzyć jego zapotrzebowanie 2,0x1,2=2,4kW
  c) Lodówkę która na tabliczce znamionowej ma podane 500wat, musimy policzyć jej zapotrzebowanie 0,5x3=1,5kW, ale może być sytuacja w której będzie ona potrzebowała nawet 6x swoją moc
  d) Silnik indukcyjny do pompy C.O 230V. który na tabliczce znamionowej ma podane 300wat, musimy policzyć jego zapotrzebowanie 0,3x3=0,9kW
  e) Sterownik pieca, który na tabliczce znamionowej ma podane 100wat, musimy policzyć jego zapotrzebowanie 0,1x1,2=1,2kW
  f) Oświetlenie zwykłymi żarówkami (nie sodowymi) których łączna moc pobierana to 500wat, musimy policzyć ich zapotrzebowanie 0,5x1,2=0,6kW
  Z poniższego przykładu wynika, że jeśli nie chcemy uszkodzić swojego agregatu i podłączanych do niego urządzeń, to musimy zakupić agreagta prądotwórczy ze stabilizacją minimum AVR, o mocy znamionowej:
  0,72+2,4+1,5+0,9+1,2+0,6=7,32kW, pod warunkiem że nie będziemy kontrolować co aktualnie jest podłączone z w/w urządzeń.
  W przypadku silników indukcyjnych, sprężarek ich zapotrzebowanie 3-9 krotne jest potrzebne tylko w momencie ich uruchomienia, jeśli silnik np. pompy C.O, pracuje cały czas, to po jego uruchomieniu mamy dostępne nadal 1kW biorąc pod uwagę powyższy przykład.
  Z naszego doświadczenia wynika że na jednorodzinny domek, ograniczając się do najbardziej potrzebnych urządzeń potrzeba agregatu ok 5kW, a jeśli chcemy zasilić tylko piec, 2-3 żarówki, i ewentualnie telewizor, wystarczy też ok 2kW, pod warunkiem że najpierw załączymy pompę, a potem np. telewizor.

  5) PODSUMOWANIE:
  Wiemy, że dobór agregatu to nie jest prosta sprawa, nasi Klienci często nie mają żadnej świadomości, jak powinno się dobierać agregat, ponieważ teoretycznie kW to kW, dlatego też powstał nasz poradnik.
  Mamy nadzieje że pomoże on we właściwym doborze agregatu, a obsługę, czyli jak właściwie uruchamiać, przechowywać, o co należy zadbać, z chęcią pokażemy podczas sprzedaży w którymś z naszych salonów, ponieważ tego już nie da się opisać, a instrukcje obsługi często są bardzo zagmatwane.
  Nie radzimy kupować agregatów chińskich, bo bardzo często AVR mają tylko w nazwie. Wiemy, że agregaty renomowanych producentów są kilkukrotnie droższe niż "chińczyki", ale przecież Drogi Kliencie, będziesz chciał podłączać do nich urządzenia, często jeszcze droższe niż np. agregat renomowanego producenta.
  Czy warto ryzykować?, Na to pytanie Drogi Kliencie musisz odpowiedzieć sobie sam.


  Opracował Paweł Kaźmierczak
  Szanowna Konkurencjo, prosimy o nie kopiowanie w całości, ani części powyższego opracowania.
  Ponieważ jest chronione prawami autorskimi.
  Chyba, że wyraźnie zaznaczycie jaka firma go opracowała.

 • Minikoparki
  Minikoparki


 • Pompy elektryczne

 • Pompy spalinowe - Motopompy
  Pompy spalinowe - Motopompy

  W tej kategorii umieściliśmy wszystkie motopompy dostępne w naszej ofercie.
  Szanowny Kliencie, postaramy się, pomóc Ci, we właściwym doborze pompy spalinowej, jeśli po przeczytaniu poniżej lektury, będziesz miał jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu, nasz wykwalifikowany personel postara Ci się pomóc.
  Jeśli znalazłeś produkt który mamy w ofercie w niższej cenie, zapraszamy do kontaktu, postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom cenowym.

  Motopompa to zespół silnika+pompy do przepompowywania, wypompowywania, różnych substancji (medium), od wody po środki chemiczne, ale wyłączając pompowanie substancji ropopochodnych, oraz cieczy o temperaturze wyższej niż 60ºC.
  Pompy wodne są niezbędne dla rolnictwa, budownictwa, dostarczając miejsc wody w czasie suszy i usuwania wody w przypadku powodzi spowodowanych przez katastrofy lub inne zagrożenia. Istnieje kilka typów w zależności od danego zastosowania, ciśnienia, wydajności, i preferowanego medium (typu cieczy).

  Poniżej postaramy się wytłumaczyć, czym się należy kierować przy wyborze motopompy , dzieląc te zagadnienia na podstawowe:
  1) Typ motopompy ze względu na pompowane medium
  2) Wyjaśnienie wydajności, wysokości podnoszenia, odległości tłoczenia
  3) Słownik pojęć
  4) Zagrożenia i podpowiedzi

  1) TYPY MOTOPOMP:
  a) Pompy ogólnego zastosowania są wykorzystywane do nawadniania pól i na różnych budowach.
  Pompy te są nazywane pompami do wody czystej, gdzie poprzez pojęcie wody czystej rozumie się wodę z rzek, jezior lub innych naturalnych zbiorników wodnych. W grupie tych urządzeń są również małe motopompy, do użytku domowego.
  Każde urządzenie wyposażone jest standardowo w kosz ssawny, który dodatkowo zabezpiecza przed stałymi zanieczyszczeniami takimi jak gałęzie lub kamienie.
  Zagrożeniem dla takich pomp jest piasek lub inne drobne ciała stałe płynące np z nurtem rzeki.
  Rozwiązaniem tego zagrożenia jest podwieszenie kosza ssawnego tuż pod taflą wody za pomocą np. zakręconej pustej butelki z tworzywa, ale przede wszystkim, umiejscowienie kosza ssawnego z dala od nurtu wodnego.
  Innym sposobem stosowanym w budownictwie jest owinięcie kosza ssawnego materiałem który będzie przepuszczał pompowane medium, ale zatrzymywał piasek i inne ciała stałe które mogłyby uszkodzić pompę.

  b) Pompy wysokociśnieniowe głównie są użytkowane przez rolników do zasilania różnego rodzaju systemów nawadniających
  Są stosowane wszędzie tam, gdy potrzebujemy wody pompowanej do dużych wysokości lub na długich dystansach.
  Tak jak i pompy do wody czystej możemy zasilać pompę w wodę z rzek, jezior lub innych naturalnych zbiorników wodnych. Każde urządzenie wyposażone jest standardowo w kosz ssawny, który dodatkowo zabezpiecza przed stałymi zanieczyszczeniami takimi jak gałęzie lub kamienie.
  W odróżnieniu od pomp do wody czystej, dla pomp wysokociśnieniowych ze względu na swoją konstrukcję, jeszcze większym zagrożeniem jest piasek lub inne drobne ciała stałe płynące np z nurtem rzeki.
  Rozwiązaniem tego zagrożenia jest podwieszenie kosza ssawnego tuż pod taflą wody za pomocą np. zakręconej pustej butelki z tworzywa, ale przede wszystkim, umiejscowienie kosza ssawnego z dala od nurtu wodnego.

  c) Pompy półszlamowe nazywane inaczej pompami do wody brudnej głównie są użytkowane przez firmy budowlane
  Są to urządzenia pośrednie pomiędzy pompami do czystej i pompami do szlamowej wody. Bardzo wygodne w użyciu. Ze względu na małą masę pompy i jej małe wymiary z łatwością można ją transportować nawet samochodem osobowym. Cenione przez różnego rodzaju małe i duże firmy remontowe oraz jednostki OSP.
  Do tej kategorii można również zaliczyć motopompy pływające które stosuje się w terenie trudno dostępnym, wszędzie tam gdzie rozmoknięty grunt nie pozwala na stosowanie stacjonarnej pompy. Po uruchomieniu jest praktycznie bezobsługowa. Bardzo wygodna dla jednostek Straży Pożarnej do napełniania wozów bojowych bez potrzeby budowy stanowiska poboru wody.
  W odróżnieniu od pomp do wody czystej, pozwalają na przepompowywanie większej średnicy zanieczyszczeń, a więc mogą służyć z zachowaniem pewnych środków ostrożności do osuszania np. wykopów na budowach.
  Niestety ze względu na swoją konstrukcję w odróżnieniu od pomp szlamowych nie pozwalają na przepompowywanie szlamu.
  Sposobem na wypompowywanie wody z wykopu w przypadku pomp półszlamowych, może być wykopanie dołka w którym umieścimy jakiś pojemnik, a do jego górnej części przytwierdzimy kosz ssawny, dzięki temu pompa nie będzie zasysała największych zanieczyszczeń (szlamu), ale to rozwiązanie nie gwarantuje uszkodzenia pompy.

  d) Pompy szlamowe najbardziej wytrzymałe i wydajne, użytkowane przez firmy budowlane, oraz Straż Pożarną.
  Ich wadą jest cena, ale ich żywotność rekompensuje tą wadę.

  Motopompy szlamowe z reguły zaprojektowane są w sposób uniemożliwiający zatkanie lub uszkodzenia urządzenia podczas przepływania przez motopompę ciał stałych takich jak np. żwir.
  Jest to efekt zastosowania silikonowo-węglowego uszczelnienia pod wirnikiem oraz skonstruowania wyjątkowego, stożkowego, żeliwnego wirnika. Poduszki amortyzujące umieszczone pod kątem 45° zapewniają minimalne przenoszenie wibracji przy wysokich obrotach silnika. Szybko zdejmowana osłona serwisowa przyśpiesza i ułatwia przeprowadzenie czynności konserwacyjnych oraz usuwanie nagromadzonych odłamków czy gruzu.

  e) Motopompy przeponowe to motopompy które nie wymagają zalewania przed uruchomieniem i mogą pracować "na sucho" gdy w zbiorniku nie ma już wody.

  f) Pompy powodziowa to przewoźna motopompa powodziowa, skierowana głównie do jednostek Straży Pożarnych oraz gmin które często dotykane są powodziami lub podtopieniami.

  2) WYDAJNOŚĆ, WYSOKOŚĆ TŁOCZENIA, ODLEGŁOŚĆ TŁOCZENIA, CIŚNIENIE
  Poniżej przedstawiamy charakterystykę wydajności pomp WB20 i WB30, ale można ją odnieść również do każdej pompy.

  Po lewej stronie jest podana wysokość tłoczenia, na dole wydajność jaką powinniśmy osiągnąć.
  Ale dla przykładu.
  W przypadku pompy WB20 przy zasysaniu z 2 metrów i tłoczeniu na odległość 100 metrów powinniśmy uzyskać wydajność ok. 400 litrów na minutę.alt

  Czyli wydajność podawana dla pompy której wartość to maksymalnie 1100 l/min, to wydajność na tzw. wolnym wylewie, czyli bez używania węży tłocznych. Tak jak jest to pokazane na poniższym zdjęciu podczas osuszania zbiornika wodnego przez 3 pompy WB30.

  alt

  Dla bardziej obrazowego obliczenia można zastosować poniższe wzory obliczeń
  Straty wydajności w zależności od długości węża ssawnego:
  2 m = strata wydajności o 15%,
  3 m = strata wydajności o 20%,
  4 m = strata wydajności o 25%,
  5 m = strata wydajności o 35%,
  6 m = strata wydajności o 45%,
  7 m = strata wydajności o 50%.

  Straty wydajności w zależności od długości węża tłocznego:
  1 m = strata wydajności o 0,06%

  Straty wydajności w zależności od wysokości nad poziomem morza:
  1000 m n.p.m. = strata wydajności o 10%,
  2000 m n.p.m. = strata wydajności o 20%,
  3000 m n.p.m. = strata wydajności o 30%,
  4000 m n.p.m. = strata wydajności o 40%.

  Czyli korzystając z powyższych danych jeśli mamy pompę o wydajności 1100l/min, do której zamontowaliśmy wąż ssawny o długości 5 metrów i zanurzyliśmy go w wodzie na długości 2 metrów, to znaczy że pompa musi pokonać 3 metry zasysania.
  A chcemy wodę przepompować na odległość 100 metrów i nasza pompa znajduje się 500 m n.p.m.
  Musimy zastosować wzór:
  1100l/min - 20% strata na zasysaniu - (100x0,06%) strata na odległości - 5% strata na wysokości n.p.m
  Wynik wyniesie: 1100l/min - 220l/min - 66l/min - 55l/min = 759 l/min
  A co będzie gdy motopompa będzie zasysała z głębokości 7metrów i chcielibyśmy przepompować wodę na odległość 300 metrów ale nadal nasza pompa znajduje się 500 m n.p.m.
  Wynik wyniesie:
  1100l/min - 550l/min - 198l/min - 55l/min = 297l/min
  Jak dobrze widać na 2 powyższych przykładach, największym problemem jest wysokość zasysania.
  Im bliżej pompa ma do tafli wody tym lepiej, więc co zrobić żeby tak było?, z moich doświadczeń wynika, że klienci którzy chcą przepompować wodę na znaczne odległości, albo starają się, żeby pompę umieścić na jakiejś platformie jak najbliżej tafli wody, lub droższe rozwiązanie, dwie pompy, z których jedna pompuje do zbiornika na powierzchni, a druga z tego zbiornika dalej. Jest możliwość zastosowania również dwóch pomp bez użycia zbiornika, należy wtedy połączyć je wężami, więc pierwsza zasysająca wodę z akwenu będzie doprowadzała wodę do króćca ssącego drugiej pompy, której zadaniem będzie już tylko pchanie tej wody dalej.

  A co z ciśnieniem?
  Ciśnienie jest siłą wywieraną na jednostkę powierzchni. Zazwyczaj jest określane w barach i często naniesione na charakterystykę wydajności motopompy. Ciśnienie i wysokość są bezpośrednio związane z wydajnością motopompy. Ciśnienie wykorzystywane (w barach) na podstawie kolumny wody wynosi 0,433 × wysokość (w metrach). Jeśli umieścisz miernik ciśnienia u podstawy pionowo ułożonego, 30-metrowego węża wypełnionego czystą wodą, pomiar wyniesie 2,99 bara. Zwróć uwagę, że średnica węża nie ma wpływu na wartość ciśnienia. Ciśnienie maksymalne (przy braku tłoczenia) dla którejkolwiek motopompy może zostać określone przez pomnożenie maksymalnej wysokości przez 0,433.
  A więc motopompa której wysokość podnoszenia to maksymalnie 38 metrów uzyska ciśnienie na wylocie króćca tłocznego 16,45 bara. Dużo?, tak, ale weź pod uwagę to że tą wartość uzyska przy tzw wolny wylewie
  W handlu stosujemy uproszczony sposób liczenia, uśredniając dane zakładając że pompa spalinowa której maksymalna wysokości podnoszenia wynosi 38 metrów, uzyska maksymalne ciśnienie 1,8 bara pod warunkiem że motopompa zasysa z głębokości nie większej niż 3 metry, a więc strata nie większa niż 20% oraz pcha nie dalej niż 200 metrów, dlatego że zakładamy iż każde 100 metrów odległości to utrata 1 bara ciśnienia.

  3) SŁOWNIK POJĘĆ
  Wirnik jest obrotowym dyskiem z łopatkami nakręconym na wał korbowy silnika. Wszystkie motopompy odśrodkowe mają wirnik. Łopatki wirnika odrzucają wodę na zewnątrz w wyniku działania siły odśrodkowej, powodując powstanie
  w osi wirnika podciśnienia. Rezultatem tej zmiany ciśnienia jest zasysanie wody przez wąż ssawny.

  Samozasysanie jest terminem często stosowanym w opisie motopomp posiadających zdolność do wydmuchiwania powietrza z obudowy. Pozwala to na wytworzenie małego podciśnienia i rozpoczęcie zasysania wody przez wąż ssawny.
  Z reguły motopompy są motopompami samozasysającymi. Ale większość motopomp odśrodkowych wymaga wypełnienia korpusu wodą przed rozpoczęciem pracy.

  Uszczelnienie mechaniczne Jest to dociskane sprężyną kilkuczęściowe uszczelnienie, które zabezpiecza silnik przed wydostaniem się wody z korpusu motopompy i jego uszkodzeniem. Uszczelnienia mechaniczne podlegają zużyciu, gdy pompowana woda zawiera materiały ścierne. Szybko ulegają też przegrzaniu, jeśli korpus motopompy nie został
  zalany wodą przed uruchomieniem silnika. Np. motopompy szlamowe Hondy mają silikonowo-węglowe
  uszczelnienie mechaniczne, specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymywać ekstremalne warunki pracy.

  3) ZAGROŻENIA
  Motopompy, jeśli przestrzegamy pewnych zasad, są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi, ale mam tu na myśli urządzenia renomowanych producentów typu Honda, Koshin, lub przez  nich firmowane.
  a) Zanieczyszczenia w pompowanym medium, to pierwsze z największych zagrożeń, jak ich unikać podałem wyżej podczas omawiania typów pomp, zaznaczam że nie należy lekceważyć tego zagrożenia, bo np. zasysany wraz z medium piasek z nurtu rzeki, potrafi pompę do czystej wody bardzo szybko uszkodzić, niestety, ale taki piasek działa jest materiałem ściernym i bardzo szybko wyciera nam ślimak pompy, oraz jej uszczelnienie.
  b) Nagły wzrost ciśnienia w obudowie pompy, kiedy występuje takie zjawisko?, wtedy gdy np. najedziemy kołem samochodu na wąż tłoczny podczas pracy motopompy. Czym to grozi?, nawet pęknięciem obudowy pompy.
  c) Stare paliwo,pozostałości pompowanego medium,  motopompy to urządzenia sezonowe, a więc w przypadku takiego urządzenia konieczna jest jej odpowiednia konserwacja.

  Co należy zrobić po zakończeniu użytkowania pompy, jeśli wiemy że nie będziemy jej użytkować wcześniej niż za miesiąc?
  Po pierwsze na koniec pracy przetłocz przez pompę czysta wodę zanim wyłączysz silnik, w przeciwnym wypadku przy próbie ponownego uruchomienia uszkodzeniu może ulec wirnik pompy. Po przepłukaniu odkręć korek zlewowy pompy; spuść dokładnie wodę z korpusu pompy i wkręć ponownie korek.
  Po drugie najlepiej jak wypalisz całkowicie paliwo ze zbiornika, a przynajmniej z gaźnika,(żeby wypalić tylko z gaźnika zakręć paliwo i uruchom pompę) ale jeśli wypalisz tylko z gaźnika, to w zbiorniku zostanie Ci "stare paliwo", jeśli później uruchomisz pompę na tej pozostałości paliwa może dojść do uszkodzenia silnika.
  Pomocny na tą sytuację może być środek do uzdatniana paliwa, powoduje on zatrzymanie procesu starzenia się paliwa
  Specjalny dodatek do benzyny i oleju napędowego ADDITIX 2000 Oleo-Mac 001000972
  Po trzecie odkręć świecę, i nalej do środka cylindra łyżkę czystego oleju silnikowego, zatrzyma to ewentualny proces korozji
  Po czwarte ustaw zawory w pozycji zamkniętej, Przechowywanie silnika w tym ustawieniu pozwoli zabezpieczyć go przed działaniem korozji od wewnątrz.
  Po piąte dbaj o właściwą konserwację filtra powietrza, świecy zapłonowej i wymieniaj olej zgodnie z zaleceniami producenta.
  Po szóste, pompa spalinowa która jest zalana olejem, nie może być przechylana powyżej 15stopni, grozi to przelaniem oleju do filtra powietrza/gaźnika, lub tłumika, zależnie w jaki sposób zostanie przechylona.
  Po siódme, niby oczywiste, a jednak często praktykowane, nie uruchamiaj pompy spalinowej jeśli nie zalejesz jej korpusu wodą, oczywiście dotyczy to motopomp które muszą być zalane przed jej uruchomieniem.
  Użytkowanie takiej pompy bez wody, grozi uszkodzeniem uszczelnia - reperaturki pompy na skutek jej przegrzania.

  Wszelkie opisane powyżej działania są z reguły opisane w dołączanej do urządzenia instrukcji obsługi.
  Zanim zaczniesz użytkować motopompę przeczytaj instrukcję obsługi !!!


  Podpowiedzi:
  Nie będę, tu rozwodził się co zrobić gdy nie możemy uruchomić silnika, bo najczęstszym tego powodem, jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi a więc miedzy innymi powyższych zasad.
  Ale co gdy silnik pracuje a pompa nie podaje wody?
  Przyczyny są najczęściej bardzo prozaiczne:
  1. Czy pompa jest całkowicie zalana wodą?
  2. Czy kosz ssawny nie jest zatkany?
  3. Czy opaski węży są mocno zaciśnięte? - najczęstsza z przyczyn że wąż ssawny zasysa "lewe powietrze" bo ma nie jest szczelny na łączeniach.
  4. Czy węże nie są uszkodzone?
  5. Czy wysokość ssania nie jest zbyt duża?
  6. Jeśli pompa nadal nie pompuje, skontaktuj się z serwisem.

  Opracował Paweł Kaźmierczak
  Szanowna Konkurencjo, prosimy o nie kopiowanie w całości, ani części powyższego opracowania.
  Ponieważ jest chronione prawami autorskimi.
  Chyba, że wyraźnie zaznaczycie jaka firma go opracowała

 • Przecinarki spalinowe
  Przecinarki spalinowe

 • Silniki
  Silniki

 • Skoczki
  Skoczki

 • Spalinowe świdry do gleby
  Spalinowe świdry do gleby

 • Wentylatory spalinowe
  Wentylatory spalinowe

 • Wibratory elektryczne , buławy
  Wibratory elektryczne , buławy

 • Zagęszczarki
  Zagęszczarki

963TTA14' Przecinarka spalinowa Oleo-mac 963 TTA 14'

963TTA14' Przecinarka spalinowa Oleo-mac 963 TTA 14'

3 669,00 zł brutto2 982,93 zł netto
 • Producent: Oleo-Mac
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
963TTA14' Przecinarka spalinowa Oleo-mac 963 TTA 14' Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
983TTA16' Przecinarka spalinowa 983 TTA 16'

983TTA16' Przecinarka spalinowa 983 TTA 16'

4 499,00 zł brutto3 657,72 zł netto
 • Producent: Oleo-Mac
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
983TTA16' Przecinarka spalinowa 983 TTA 16' Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
BBA520 Spalinowy świder 2,6 KM Makita BBA 520

BBA520 Spalinowy świder 2,6 KM Makita BBA 520

1 708,00 zł brutto1 388,62 zł netto
 • Producent: Makita
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
BBA520 Spalinowy świder 2,6 KM Makita BBA 520 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EA2600 Agregat prądotwórczy ARIES z silnikiem HONDA GX160 230V 2,6 kW + GRATIS* EA 2600 5 lat gwarancji

EA2600 Agregat prądotwórczy ARIES z silnikiem HONDA GX160 230V 2,6 kW + GRATIS* EA 2600 5 lat gwarancji

2 710,00 zł brutto2 203,25 zł netto
 • Producent: Honda / Aries Power Equipment
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
EA2600/ Agregat prądotwórczy by HONDA 5letnia gwarancja EA 2600 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EC3600 Agregat prądotwórczy HONDA z GX270 230V 3,6 kW +GRATIS* EC 3600 5 lat gwarancji

EC3600 Agregat prądotwórczy HONDA z GX270 230V 3,6 kW +GRATIS* EC 3600 5 lat gwarancji

4 295,00 zł brutto3 491,87 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
EC3600 Agregat prądotwórczy Honda 5 lat gwarancji EC 3600 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EC5000 Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230V 5,0 kW + GRATIS* EC 5000 5 lat gwarancji

EC5000 Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230V 5,0 kW + GRATIS* EC 5000 5 lat gwarancji

5 495,00 zł brutto4 467,48 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EC5000 Agregat prądotwórczy Honda 5letnia gwarancja EC 5000 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
ECMT7000GV Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0kVA +GRATIS* ECMT 7000 GV / F 5 lat gwarancji

ECMT7000GV Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0kVA +GRATIS* ECMT 7000 GV / F 5 lat gwarancji

8 640,00 zł brutto7 024,39 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
ECMT7000GV Agregat prądotwórczy by HONDA 5letnia gwarancja ECMT 7000 GV Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
ECT7000 Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0 kVA +GRATIS* ECT7000F/GV 5 lat gwarancji

ECT7000 Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0 kVA +GRATIS* ECT7000F/GV 5 lat gwarancji

5 995,00 zł brutto4 873,98 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
ECT7000 Agregat prądotwórczy Honda ECT7000F/GV UWAGA NIŻSZA CENA!!! Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
ECT7000P Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0 kVA +GRATIS* ECT 7000 P 5 lat gwarancji

ECT7000P Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230/400V 7,0 kVA +GRATIS* ECT 7000 P 5 lat gwarancji

9 990,00 zł brutto8 121,95 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
ECT7000P Agregat prądotwórczy by HONDA 5letnia gwarancja ECT 7000 P UWAGA NOWA NIŻSZA CENA!!! Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EG5500CL Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230V 5,5 kW +GRATIS* EG 5500 CL 5 lat gwarancji

EG5500CL Agregat prądotwórczy HONDA z GX390 230V 5,5 kW +GRATIS* EG 5500 CL 5 lat gwarancji

7 995,00 zł7 070,00 zł brutto5 747,97 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 2 szt.
EG5500CL Agregat prądotwórczy 5,5 kW EG 5500 CL Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EK6101 Przecinarka spalinowa 130mm 4,3KM Makita EK 6101

EK6101 Przecinarka spalinowa 130mm 4,3KM Makita EK 6101

2 732,00 zł brutto2 221,14 zł netto
 • Producent: Makita
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
EK6101 Przecinarka spalinowa 130mm 4,3KM Makita EK 6101 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EM30 Agregat prądotwórczy HONDA z GX200 230V 3,0 kW + GRATIS* EM 30 5 lat gwarancji

EM30 Agregat prądotwórczy HONDA z GX200 230V 3,0 kW + GRATIS* EM 30 5 lat gwarancji

5 300,00 zł4 900,00 zł brutto3 983,74 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
EM30 Agregat prądotwórczy Honda 5 lat gwarancji EM 30 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EM4500CXS Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 4,5 kW + GRATIS* EM 4500 CXS 5 lat gwarancji

EM4500CXS Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 4,5 kW + GRATIS* EM 4500 CXS 5 lat gwarancji

10 200,00 zł9 350,00 zł brutto7 601,63 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EM4500CX Agregat prądotwórczy Honda 5 lat gwarancji EM 4500 CX Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EM5500CXS Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 5,5 kW + GRATIS* EM 5500 CXS 5 lat gwarancji

EM5500CXS Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 5,5 kW + GRATIS* EM 5500 CXS 5 lat gwarancji

11 100,00 zł brutto9 024,39 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EM5500CXS Agregat prądotwórczy Honda 5 lat gwarancji EM 5500 CXS Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EM5500CXS-AUTO Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 5,5 kW +GRATIS* EM 5500 CXS AUTO 5 lat gwarancji

EM5500CXS-AUTO Agregat prądotwórczy HONDA z iGX390 230V 5,5 kW +GRATIS* EM 5500 CXS AUTO 5 lat gwarancji

14 800,00 zł brutto12 032,52 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EM5500CXS-AUTO Agregat prądotwórczy Honda 5 lat gwarancji EM 5500 CXS AUTO Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EU10i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GXH50 230V 1,0 kW + GRATIS* EU 10 I 5 lat gwarancji

EU10i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GXH50 230V 1,0 kW + GRATIS* EU 10 I 5 lat gwarancji

3 800,00 zł brutto3 089,43 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EU10i Agregat prądotwórczy inverterowy Honda 5-letnia gwarancja EU 10 i Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EU20i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX100 230V 2,0 kW + GRATIS* Eu 20 i 5 lat gwarancji

EU20i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX100 230V 2,0 kW + GRATIS* Eu 20 i 5 lat gwarancji

5 166,00 zł4 303,77 zł brutto3 499,00 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 2 szt.
EU20i Agregat prądotwórczy inwerterowy Honda 5 letnia gwarancja Eu 20 i Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EU30i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX160 230V 3,0 kW + GRATIS* EU 30 i 5 lat gwarancji

EU30i Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX160 230V 3,0 kW + GRATIS* EU 30 i 5 lat gwarancji

10 200,00 zł9 830,00 zł brutto7 991,87 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EU30i Agregat prądotwórczy by HONDA 5letnia gwarancja EU 30 i PROMOCJA!!! Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
EU30iS Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX200 230V 3,0 kW + GRATIS* EU 30 iS 5 lat gwarancji

EU30iS Agregat prądotwórczy inwerterowy HONDA z GX200 230V 3,0 kW + GRATIS* EU 30 iS 5 lat gwarancji

10 600,00 zł brutto8 617,89 zł netto
 • Producent: Honda
 • Dostępność: Na zamówienie, czas wysyłki zależny od producenta i wybranej formy dostawy, objaśnienie w zakładce dostępność produktów
 • Stan magazynowy: 0 szt.
EU30iS Agregat prądotwórczy by HONDA 5letnia gwarancja EU 30 iS Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka
F3001 Agregat prądotwórczy FOGO 2,5 kW 230V z silnikiem FOGO F 3001

F3001 Agregat prądotwórczy FOGO 2,5 kW 230V z silnikiem FOGO F 3001

1 444,00 zł brutto1 173,98 zł netto
 • Producent: Fogo
 • Dostępność: Mała ilości w naszym magazynie, prezentowany poniżej stan magazynowy jest aktualizowany 3 razy na dobę
 • Stan magazynowy: 1 szt.
F3001 Agregat prądotwórczy FOGO 2,5 kW 230V z silnikiem FOGO F 3001 Stan: Nowy, Gwarancja: w zestawie, Pomoc techniczna, Możliwość kupna na raty
szt. Do koszykadodaj do porównaniadodaj do schowka