wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wolf Garten

Wolf Garten

Wolf Garten Wielki potencjał innowacyjny WOLF-Garten był widoczny już w roku 1919: w ówcześnie prowadzonej przez Augusta Wolfa kuźni, wynaleziono bardzo tani „autogeniczny proces spawania”. Związana z tym procesem przewaga konkurencyjna wobec rywalizujących firm zajmujących się obróbką stali, stała się wraz z wynalazkiem ważnym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstwa. Obok ekonomicznej produkcji jak i specjalizacji w „zielonym obszarze”, skuteczna strategia rynkowa zapewniła produktom WOLF-Garten wysoki stopień znajomości marki na długo przed wprowadzeniem pierwszej kosiarki do trawy. O tym świadczy choćby opublikowana przez firmę na początku lat 20 lista produktów dla punktów handlowych i klientów z całej Europy. Skromnie pomyślana lista katalogowa w połowie lat 20 zostaje rozbudowana do magazynu dla klientów z dużym rozdziałem fachowych porad dla użytkowników. W roku 1923 głowa WOLFa zostaje wytłoczona i wprowadzona w logo jako firmowy znak rozpoznawczy. Wciąż postępująca specjalizacja w obszarze ogrodnictwa zakomunikowana została na rynku w roku 1943 zmianą nazwy na „WOLF-Geräte GmbH".

Długoletnie doświadczenie w produkcji niezawodnych ostrzy przeznaczonych do prac ogrodniczych wychodzi naprzeciw silnie rosnący trend wzrostowy lat 50 obejmujący zakładanie otwartych powierzchni trawiastych w prywatnym jak i publicznym zakresie. WOLF-Geräte jako pierwsze europejskie przedsiębiorstwo produkuje w roku 1953 kosiarkę z obrotową klingą. W roku 1958 pojawia się pierwsza elektryczna kosiarka na rynku europejskim a w 1975 najcichsza kosiarka spalinowa na świecie. Również w następnych dziesięcioleciach kolejne wynalazki firmy WOLF-Garten gwarantują ułatwienia w pracach przy pielęgnacji trawników. Z tego też powodu oferta kosiarek ręcznych, akumulatorowych, elektrycznych i benzynowych z logo WOLF-Garten rozwija się, aby zaspokoić najrozmaitsze potrzeby użytkowników i wielkości pielęgnowanych powierzchni. W roku 1966 WOLF-Garten tworzy nowy segment produktowy wprowadzając kosiarkę samojezdną „Scooter” i propagując koncepcję „frajdy i zabawy” na rynku kosiarkowym.

W roku 2000 zaprezentowane zostaje publicznie po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych w Kolonii studium koncepcyjne pracującej laserem traktoro-kosiarki „zero”. W nowy wiek firma wkracza z nowa generacją kosiarek elektrycznych z silnikową automatyką zwijania przewodu, wytyczając nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Przyszłościowe technologie w roku 2003 prezentuje firma WOLF-Garten również pierwszym prototypem kosiarki opartej na napędzie wodorowym. W roku 2004 WOLF-Garten wprowadza na rynek ręczną kosiarkę z opatentowanym systemem wymiennych noży "Mach 15". Nowe akcenty stawia w tym segmencie kompletnie „odświeżona” generacja podkaszarek z obrotową obudową. Rok później WOLF-Garten wypuszcza światową nowość w segmencie kosiarek elektrycznych generacji Compact plus z funkcjami koszenia i mulczowania. Najważniejszym wydarzeniem roku 2006 jest wprowadzenie trawy WOLF-Garten Turbo do dosiewania „KEIM-FIX“, która gwarantuje szybkie kiełkowanie źdźbeł i gęstą, rozrastającą się szeroko darninę.

Szczególny jubileusz obchodził WOLF-Garten w roku 2007: system multi-star® Świętował 25-lecie nowym, zoptymalizowanym designem. Rok 2008 przejdzie do historii WOLF-Garten jako najbardziej innowacyjny. Ponad 100 nowości produktowych i dalsze projekty wyznaczają przyszłość ogrodników. Szczególnie uwypuklić należy pierwsze na świecie kosiarki hybrydowe z opatentowaną kombinacją wybiegających w przyszłość technologii napędu akumulatorowego i elektrycznego, które umożliwiają praktycznie nieograniczoną mobilność.

To kolejny kamień milowy w historii koszenia kosiarkami elektrycznymi, która zaczęła się dokładnie przed 50 laty w Betzdorf w firmie WOLF-Garten. Także w zakresie technik badań traw osiąga WOLF-Garten imponujące rezultaty. W latach 60 powstało największe w Europie laboratorium badawcze traw, a także wprowadzono do oferty najlepsze mieszanki traw i nawozy do trawnika.
Technika i pielęgnacja rodem z WOLF-Garten znajduje swoje odzwierciedlenie na powierzchniach trawników przed Kancelarią Federalną w Bonn, jak też na boiskach futbolowych przygotowanych na Mistrzostwach Świata i Europy. W taki też sposób Niemcy zdobyli w roku 1990 tytuł Mistrzów Świata na trawach WOLF-Garten!

Coś, co zaczęło się przed ponad 80 laty od haczki, jest dzisiaj przedsiębiorstwem, zaopatrującym Klientów niezawodnie i kompetentnie we wszystko, czego potrzebują w trakcie swojej pracy w ogrodzie.

Aktualnie firma WOLF-Garten, jest częścią koncernu firmy MTD.